A104108R26DR
A104108R26DR Eaton - Electronics Division
eaton-a1-single-row-terminal-blocks-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CONN BARRIER STRIP 8CIRC 0.325"
Features: Flange
Packaging: Bulk
Color: Black
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 20A
Wire Gauge: 14-22 AWG
Pitch: 0.325" (8.26mm)
Number of Rows: 1
Terminal Block Type: Barrier Block
Top Termination: Screws
Bottom Termination: Wire Wrap
Barrier Type: 2 Wall (Dual)
Number of Circuits: 8
Number of Wire Entries: 8
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details A104108R26DR Eaton - Electronics Division
Description: CONN BARRIER STRIP 8CIRC 0.325", Features: Flange, Packaging: Bulk, Color: Black, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 20A, Wire Gauge: 14-22 AWG, Pitch: 0.325" (8.26mm), Number of Rows: 1, Terminal Block Type: Barrier Block, Top Termination: Screws, Bottom Termination: Wire Wrap, Barrier Type: 2 Wall (Dual), Number of Circuits: 8, Number of Wire Entries: 8.