A10722507 Eaton - Electronics Division
A1000_CB1000_Series_Rev_Jan_2017.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CONN BARRIER STRP 25CIRC 0.325"
Packaging: Bulk
Color: Black
Voltage Rating: 250V
Current Rating (Amps): 20A
Wire Gauge: 14-22 AWG
Pitch: 0.325" (8.26mm)
Number of Rows: 1
Terminal Block Type: Barrier Block
Top Termination: Screws with Captive Plate
Bottom Termination: PC Pin
Barrier Type: 2 Wall (Dual)
Number of Circuits: 25
Number of Wire Entries: 25
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details A10722507 Eaton - Electronics Division
Description: CONN BARRIER STRP 25CIRC 0.325", Packaging: Bulk, Color: Black, Voltage Rating: 250V, Current Rating (Amps): 20A, Wire Gauge: 14-22 AWG, Pitch: 0.325" (8.26mm), Number of Rows: 1, Terminal Block Type: Barrier Block, Top Termination: Screws with Captive Plate, Bottom Termination: PC Pin, Barrier Type: 2 Wall (Dual), Number of Circuits: 25, Number of Wire Entries: 25.