A1635-2R5475
A1635-2R5475 Eaton - Electronics Division
A_Series_Supercapacitors.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CAP 4.7F -20% +80% 2.5V T/H
Packaging: Bulk
Tolerance: -20%, +80%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.650" Dia (16.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C
Height - Seated (Max): 1.496" (38.00mm)
Capacitance: 4.7 F
Voltage - Rated: 2.5 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details A1635-2R5475 Eaton - Electronics Division
Description: CAP 4.7F -20% +80% 2.5V T/H, Packaging: Bulk, Tolerance: -20%, +80%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.650" Dia (16.50mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 25mOhm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 70°C, Height - Seated (Max): 1.496" (38.00mm), Capacitance: 4.7 F, Voltage - Rated: 2.5 V.