Produkte > SCI > A2-19A-07-A1
A2-19A-07-A1
A2-19A-07-A1 SCI
a2-19.PDF
Hersteller: SCI
Category: Standard Switches
Description: Switch: push-button; Pos: 2; SPST-NO; 60A/12VDC; OFF-(ON); IP40
IP rating: IP40
Operating temperature: -25...70°C
Contacts configuration: SPST-NO
Leads: screw terminals
Illumination: none
Switching method: OFF-(ON)
Mounting: on panel
Button shape: prominent; round
Type of switch: push-button
Panel thickness: max. 4mm
Mounting hole diameter: Ø16mm
Stable positions number: 1
Number of positions: 2
DC contacts rating @R: 60A / 12V DC
Actuator colour: black
auf Bestellung 1602 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 15
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details A2-19A-07-A1 SCI
Category: Standard Switches, Description: Switch: push-button; Pos: 2; SPST-NO; 60A/12VDC; OFF-(ON); IP40, IP rating: IP40, Operating temperature: -25...70°C, Contacts configuration: SPST-NO, Leads: screw terminals, Illumination: none, Switching method: OFF-(ON), Mounting: on panel, Button shape: prominent; round, Type of switch: push-button, Panel thickness: max. 4mm, Mounting hole diameter: Ø16mm, Stable positions number: 1, Number of positions: 2, DC contacts rating @R: 60A / 12V DC, Actuator colour: black.
Weitere Produktangebote A2-19A-07-A1
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
A2-19A-07-A1 A2-19A-07-A1 Hersteller : Shin Chin Shin_Chin_A2_19A_07_A1_112_A2_19A_07_A1-3388768.pdf Pushbutton Switches Push Button Switch 2P SPST (ON)-OFF