A207317R30 Eaton - Electronics Division
A2000_LP2000_CB2000_Series_Rev_Jan_2017.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CONN BARRIER STRP 17CIRC 0.375"
Packaging: Bulk
Features: Flange
Color: Black
Voltage Rating: 300V
Current Rating (Amps): 30A
Wire Gauge: 12-22 AWG
Pitch: 0.375" (9.53mm)
Number of Rows: 1
Terminal Block Type: Barrier Block
Top Termination: Screws
Bottom Termination: PC Pin, Insulated
Barrier Type: 2 Wall (Dual)
Part Status: Obsolete
Number of Circuits: 17
Number of Wire Entries: 17
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details A207317R30 Eaton - Electronics Division
Description: CONN BARRIER STRP 17CIRC 0.375", Packaging: Bulk, Features: Flange, Color: Black, Voltage Rating: 300V, Current Rating (Amps): 30A, Wire Gauge: 12-22 AWG, Pitch: 0.375" (9.53mm), Number of Rows: 1, Terminal Block Type: Barrier Block, Top Termination: Screws, Bottom Termination: PC Pin, Insulated, Barrier Type: 2 Wall (Dual), Part Status: Obsolete, Number of Circuits: 17, Number of Wire Entries: 17.
Weitere Produktangebote A207317R30
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
A207317R30 A207317R30 Hersteller : Bussmann / Eaton bus-elx-cat-10682-terminalblock-a2000-lp2000cb2000-1149363.pdf Barrier Terminal Blocks Single Row 17 Pole MAGNUM 2000 SERIES