A2541R24C20GR TTM Technologies, Inc.
A2541R24C_ProductBrief.pdf
Hersteller: TTM Technologies, Inc.
Description: RF TXRX MODULE BT U.FL SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Module
Sensitivity: -94dBm
Mounting Type: Surface Mount
Frequency: 2.4GHz
Memory Size: 256kB Flash, 8kB RAM
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Voltage - Supply: 2V ~ 3.6V
Power - Output: 1dBm
Data Rate: 2Mbps
Protocol: Bluetooth v4.0
Current - Receiving: 14mA
Current - Transmitting: 13mA
Antenna Type: Antenna Not Included, U.FL
Utilized IC / Part: CC2541
RF Family/Standard: Bluetooth
Part Status: Obsolete
DigiKey Programmable: Not Verified
Produktbewertung abgeben
Technische Details A2541R24C20GR TTM Technologies, Inc.
Description: RF TXRX MODULE BT U.FL SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Module, Sensitivity: -94dBm, Mounting Type: Surface Mount, Frequency: 2.4GHz, Memory Size: 256kB Flash, 8kB RAM, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Voltage - Supply: 2V ~ 3.6V, Power - Output: 1dBm, Data Rate: 2Mbps, Protocol: Bluetooth v4.0, Current - Receiving: 14mA, Current - Transmitting: 13mA, Antenna Type: Antenna Not Included, U.FL, Utilized IC / Part: CC2541, RF Family/Standard: Bluetooth, Part Status: Obsolete, DigiKey Programmable: Not Verified.