Produkte > EBM-PAPST INC. > A2E200-AF02-16
A2E200-AF02-16 ebm-papst Inc.
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: AC AXIAL FAN
Power (Watts): 61W
Features: Capacitor, Thermal Overload Protection (TOP)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Round - 200mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 3120 RPM
Air Flow: 490.0 CFM (13.72m³/min)
Width: 68.00mm
Operating Temperature: -13 ~ 167°F (-25 ~ 75°C)
Termination: 4 Wire Leads
Approval Agency: CSA, CE, UL
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Tubeaxial
Static Pressure: 0.803 in H2O (200.0 Pa)
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details A2E200-AF02-16 ebm-papst Inc.
Description: AC AXIAL FAN, Power (Watts): 61W, Features: Capacitor, Thermal Overload Protection (TOP), Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 230VAC, Size / Dimension: Round - 200mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 3120 RPM, Air Flow: 490.0 CFM (13.72m³/min), Width: 68.00mm, Operating Temperature: -13 ~ 167°F (-25 ~ 75°C), Termination: 4 Wire Leads, Approval Agency: CSA, CE, UL, Ingress Protection: IP44, Fan Type: Tubeaxial, Static Pressure: 0.803 in H2O (200.0 Pa), Part Status: Active.