A30111507 Eaton - Electronics Division
eaton-a3-lp3-cb3-single-row-terminal-blocks-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CONN BARRIER STRP 15CIRC 0.437"
Features: Flange
Packaging: Bulk
Color: Black
Voltage Rating: 600V
Current Rating (Amps): 30A
Wire Gauge: 12-22 AWG
Pitch: 0.437" (11.10mm)
Number of Rows: 1
Terminal Block Type: Barrier Block
Top Termination: Screws with Captive Plate
Bottom Termination: Solder Turret
Barrier Type: 2 Wall (Dual)
Number of Circuits: 15
Number of Wire Entries: 15
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details A30111507 Eaton - Electronics Division
Description: CONN BARRIER STRP 15CIRC 0.437", Features: Flange, Packaging: Bulk, Color: Black, Voltage Rating: 600V, Current Rating (Amps): 30A, Wire Gauge: 12-22 AWG, Pitch: 0.437" (11.10mm), Number of Rows: 1, Terminal Block Type: Barrier Block, Top Termination: Screws with Captive Plate, Bottom Termination: Solder Turret, Barrier Type: 2 Wall (Dual), Number of Circuits: 15, Number of Wire Entries: 15.