A38111204 Eaton - Electronics Division
eaton-a38-b38-single-row-terminal-blocks-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CONN BARRIER STRP 12CIRC 0.437"
Packaging: Bulk
Features: Flange
Color: Black
Voltage Rating: 600V
Current Rating (Amps): 30A
Wire Gauge: 10-22 AWG
Pitch: 0.437" (11.10mm)
Number of Rows: 1
Terminal Block Type: Barrier Block
Top Termination: Screws
Bottom Termination: Solder Turret
Barrier Type: 2 Wall (Dual)
Part Status: Active
Number of Circuits: 12
Number of Wire Entries: 12
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details A38111204 Eaton - Electronics Division
Description: CONN BARRIER STRP 12CIRC 0.437", Packaging: Bulk, Features: Flange, Color: Black, Voltage Rating: 600V, Current Rating (Amps): 30A, Wire Gauge: 10-22 AWG, Pitch: 0.437" (11.10mm), Number of Rows: 1, Terminal Block Type: Barrier Block, Top Termination: Screws, Bottom Termination: Solder Turret, Barrier Type: 2 Wall (Dual), Part Status: Active, Number of Circuits: 12, Number of Wire Entries: 12.