A38911107 Eaton - Electronics Division
eaton-a38-b38-single-row-terminal-blocks-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: CONN BARRIER STRP 11CIRC 0.437"
Features: Flange
Packaging: Bulk
Color: Black
Voltage Rating: 600V
Current Rating (Amps): 30A
Wire Gauge: 10-22 AWG
Pitch: 0.437" (11.10mm)
Number of Rows: 1
Terminal Block Type: Barrier Block
Top Termination: Screws with Captive Plate
Bottom Termination: Quick Connect (0.250")
Barrier Type: 2 Wall (Dual)
Number of Circuits: 11
Number of Wire Entries: 11
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details A38911107 Eaton - Electronics Division
Description: CONN BARRIER STRP 11CIRC 0.437", Features: Flange, Packaging: Bulk, Color: Black, Voltage Rating: 600V, Current Rating (Amps): 30A, Wire Gauge: 10-22 AWG, Pitch: 0.437" (11.10mm), Number of Rows: 1, Terminal Block Type: Barrier Block, Top Termination: Screws with Captive Plate, Bottom Termination: Quick Connect (0.250"), Barrier Type: 2 Wall (Dual), Number of Circuits: 11, Number of Wire Entries: 11.