Produkte > EBM-PAPST INC. > A4D300-AS34-14
A4D300-AS34-14 ebm-papst Inc.
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: FAN 400/440/460VAC 300X70.5MM
Packaging: Box
Power (Watts): 90.0W, 102W, 105W
Voltage - Rated: 400/460/480VAC
Size / Dimension: Round - 300mm Dia
Bearing Type: Ball
Air Flow: 591.5 ~ 1177.1 CFM (16.75 ~ 33.33m³/min)
Width: 72.60mm
Operating Temperature: -13 ~ 131°F (-25 ~ 55°C)
Termination: 4 Wire Leads
Approval Agency: CE
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Tubeaxial
Static Pressure: 0.281 in H2O (70.0 Pa), 0.321 in H2O (80.0 Pa)