Produkte > EBM-PAPST > A4D400-AP12-01
A4D400-AP12-01 EBM-PAPST
A4D400-AP12-01.pdf
Hersteller: EBM-PAPST
Category: AC 400V Fans
Description: Fan: AC; axial; 230/400VAC; Ø392x122mm; 4000m3/h; 68dBA; ball; IP44
Frequency: 50Hz
Impeller diameter: 400mm
Fan dimensions: Ø392x122mm
Current rating: 0.76A
Lead length: 0.6m
Number of poles: 4
Power consumption: 135W
Noise level: 68dBA
Supply voltage: 230/400V AC
Fan efficiency: 4000m3/h
Protection class: I
Rotational rate/speed: 1450rpm
Kind of motor: 3-phase
Type of fan: AC
Impeller material: metal
Kind of fan: axial
Insulation class: B
Kind of Bearing: ball
Colour: black
IP rating: IP44
Leads: leads x7
Fan motor: M4D074-EI
Operating temperature: -25...40°C
auf Bestellung 1 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details A4D400-AP12-01 EBM-PAPST
Category: AC 400V Fans, Description: Fan: AC; axial; 230/400VAC; Ø392x122mm; 4000m3/h; 68dBA; ball; IP44, Frequency: 50Hz, Impeller diameter: 400mm, Fan dimensions: Ø392x122mm, Current rating: 0.76A, Lead length: 0.6m, Number of poles: 4, Power consumption: 135W, Noise level: 68dBA, Supply voltage: 230/400V AC, Fan efficiency: 4000m3/h, Protection class: I, Rotational rate/speed: 1450rpm, Kind of motor: 3-phase, Type of fan: AC, Impeller material: metal, Kind of fan: axial, Insulation class: B, Kind of Bearing: ball, Colour: black, IP rating: IP44, Leads: leads x7, Fan motor: M4D074-EI, Operating temperature: -25...40°C.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
A4D400-AP12-01 Hersteller : EBM Papst a4d400ap1201-ba-enu.pdf Fan And Blower Product
auf Bestellung 1 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
A4D400-AP12-01 A4D400-AP12-01 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_A4D400AP1201_Datasheet_ENU.pdf AC Fans AC Axial Fan, 392x392x122mm, 230-400VAC, 4000-4610m3/h, IP44