Produkte > SKYWORKS SOLUTIONS INC. > AAT1146IJS-1.2-T1
AAT1146IJS-1.2-T1
AAT1146IJS-1.2-T1 Skyworks Solutions Inc.
Hersteller: Skyworks Solutions Inc.
Description: IC REG BUCK 1.2V 400MA SC70JW-8
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-TFSOJ (0.069", 1.75mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Number of Outputs: 1
Function: Step-Down
Current - Output: 400mA
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C (TJ)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 1.4MHz
Voltage - Input (Max): 5.5V
Topology: Buck
Supplier Device Package: 8-SC70JW
Synchronous Rectifier: Yes
Voltage - Input (Min): 2.7V
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.2V