Produkte > SKYWORKS SOLUTIONS INC. > AAT3221IJS-2.6-T1
AAT3221IJS-2.6-T1
AAT3221IJS-2.6-T1 Skyworks Solutions Inc.
AAT3221%2C22.pdf
Hersteller: Skyworks Solutions Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.6V 150MA 8SC70JW
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-TFSOJ (0.069", 1.75mm Width)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 150mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 2.5 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SC70JW
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.6V
Control Features: Enable
PSRR: 50dB (100Hz)
Voltage Dropout (Max): 0.205V @ 100mA