Produkte > SKYWORKS SOLUTIONS INC. > AAT3697IWP-4.2-T1
AAT3697IWP-4.2-T1
AAT3697IWP-4.2-T1 Skyworks Solutions Inc.
AAT3697.pdf
Hersteller: Skyworks Solutions Inc.
Description: IC BATT CHG LI-ION 1CELL 12TDFN
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 12-WFDFN Exposed Pad
Number of Cells: 1
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Battery Chemistry: Lithium Ion/Polymer
Supplier Device Package: 12-TDFN (3x3)
Charge Current - Max: 2A
Fault Protection: Over Current, Over Temperature, Over Voltage
Voltage - Supply (Max): 5.5V
Battery Pack Voltage: 4.2V
Produktbewertung abgeben
Technische Details AAT3697IWP-4.2-T1 Skyworks Solutions Inc.
Description: IC BATT CHG LI-ION 1CELL 12TDFN, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 12-WFDFN Exposed Pad, Number of Cells: 1, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Battery Chemistry: Lithium Ion/Polymer, Supplier Device Package: 12-TDFN (3x3), Charge Current - Max: 2A, Fault Protection: Over Current, Over Temperature, Over Voltage, Voltage - Supply (Max): 5.5V, Battery Pack Voltage: 4.2V, Current - Charging: Constant - Programmable.