ABS1112509
ABS1112509 Panasonic Electric Works
sw_m_eng_abs.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 2A 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 2A (AC/DC)
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Quick Connect - 0.110" (2.8mm)
Actuator Type: Lever, Straight
Operating Force: 55gf
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Release Force: 3.500gf
Pretravel: 0.110" (2.8mm)
Differential Travel: 0.031" (0.8mm)
Overtravel: 0.047" (1.2mm)
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Operating Position: 0.345" (8.8mm)
Mechanical Life: 5,000,000 Cycles
Electrical Life: 50,000 Cycles
auf Bestellung 1014 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ABS1112509 Panasonic Electric Works
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 2A 125V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 2A (AC/DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Quick Connect - 0.110" (2.8mm), Actuator Type: Lever, Straight, Operating Force: 55gf, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Release Force: 3.500gf, Pretravel: 0.110" (2.8mm), Differential Travel: 0.031" (0.8mm), Overtravel: 0.047" (1.2mm), Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V, Operating Position: 0.345" (8.8mm), Mechanical Life: 5,000,000 Cycles, Electrical Life: 50,000 Cycles.