ABS1612519
ABS1612519 Panasonic Electric Works
sw_m_eng_abs.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: SWITCH SNAP ACT SPDT 0.1A 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 100mA (AC/DC)
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Release Force: 3.500gf
Pretravel: 0.110" (2.8mm)
Differential Travel: 0.031" (0.8mm)
Overtravel: 0.047" (1.2mm)
Operating Position: 0.345" (8.8mm)
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Mechanical Life: 5,000,000 Cycles
Electrical Life: 200,000 Cycles
Produktbewertung abgeben
Technische Details ABS1612519 Panasonic Electric Works
Description: SWITCH SNAP ACT SPDT 0.1A 125V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 100mA (AC/DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Wire Leads, Actuator Type: Lever, Straight, Operating Force: 55gf, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Release Force: 3.500gf, Pretravel: 0.110" (2.8mm), Differential Travel: 0.031" (0.8mm), Overtravel: 0.047" (1.2mm), Operating Position: 0.345" (8.8mm), Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V, Mechanical Life: 5,000,000 Cycles, Electrical Life: 200,000 Cycles.