ABS4512503
ABS4512503 Panasonic Electric Works
ABS_TYPE.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 2A 125V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 2A (AC/DC)
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Lever, Straight
Operating Force: 55gf
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Release Force: 3.467gf
Pretravel: 0.110" (2.8mm)
Differential Travel: 0.031" (0.80mm)
Overtravel: 0.047" (1.20mm)
Operating Position: 0.346" (8.80mm)
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 30 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ABS4512503 Panasonic Electric Works
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 2A 125V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 2A (AC/DC), Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Lever, Straight, Operating Force: 55gf, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Release Force: 3.467gf, Pretravel: 0.110" (2.8mm), Differential Travel: 0.031" (0.80mm), Overtravel: 0.047" (1.20mm), Operating Position: 0.346" (8.80mm), Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 30 V.