ABV1212503
ABV1212503 Panasonic Electric Works
255_sw_m_eng_abv.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 5A 250V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 5A (AC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type: Lever, Straight
Operating Force: 120gf
Ingress Protection: IP50 - Dust Protected
Mechanical Life: 5,000,000 Cycles
Electrical Life: 100,000 Cycles
Release Force: 13gf
Pretravel: 0.125" (3.2mm)
Differential Travel: 0.047" (1.2mm)
Overtravel: 0.047" (1.2mm)
Operating Position: 0.602" (15.3mm)
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 V
auf Bestellung 30 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ABV1212503 Panasonic Electric Works
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 5A 250V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 5A (AC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Lever, Straight, Operating Force: 120gf, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Mechanical Life: 5,000,000 Cycles, Electrical Life: 100,000 Cycles, Release Force: 13gf, Pretravel: 0.125" (3.2mm), Differential Travel: 0.047" (1.2mm), Overtravel: 0.047" (1.2mm), Operating Position: 0.602" (15.3mm), Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 V.