ABV1212509 Panasonic Electric Works
turq_eng_turqv.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 5A 250V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 5A (AC)
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Release Force: 13gf
Pretravel: 0.125" (3.2mm)
Differential Travel: 0.047" (1.2mm)
Overtravel: 0.047" (1.2mm)
Operating Position: 0.602" (15.3mm)
Voltage Rating - AC: 250 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ABV1212509 Panasonic Electric Works
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 5A 250V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 5A (AC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Lever, Straight, Operating Force: 120gf, Ingress Protection: IP50 - Dust Protected, Release Force: 13gf, Pretravel: 0.125" (3.2mm), Differential Travel: 0.047" (1.2mm), Overtravel: 0.047" (1.2mm), Operating Position: 0.602" (15.3mm), Voltage Rating - AC: 250 V.