ABV1612513
ABV1612513 Panasonic Industrial Devices
panasonic_08282019_ABV_Aug2002.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
Basic / Snap Action Switches SPDT Hinge LVR Wire
auf Bestellung 39 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ABV1612513 Panasonic Industrial Devices
Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 3A 250V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 3A (AC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPDT, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Wire Leads, Actuator Type: Lever, Straight, Operating Force: 120gf, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Release Force: 13gf, Pretravel: 0.125" (3.2mm), Differential Travel: 0.047" (1.2mm), Overtravel: 0.047" (1.2mm), Operating Position: 0.602" (15.3mm), Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 250 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ABV1612513 ABV1612513 Hersteller : Panasonic Electric Works turq_eng_turqv.pdf Description: SWITCH SNAP ACTION SPDT 3A 250V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 3A (AC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPDT
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Wire Leads
Actuator Type: Lever, Straight
Operating Force: 120gf
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Release Force: 13gf
Pretravel: 0.125" (3.2mm)
Differential Travel: 0.047" (1.2mm)
Overtravel: 0.047" (1.2mm)
Operating Position: 0.602" (15.3mm)
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 250 V