ACC06E24-28PB-025 Amphenol Industrial Operations
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: CONN PLUG MALE 24P SILVER CRIMP
Packaging: Bulk
Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
Connector Type: Plug, Male Pins
Color: Black
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 24
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 24-28
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Reverse Bayonet Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: Environment Resistant
Cable Opening: 0.938" (23.83mm)
Contact Finish - Mating: Silver
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Black Zinc Cobalt
Primary Material: Metal
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ACC06E24-28PB-025 Amphenol Industrial Operations
Description: CONN PLUG MALE 24P SILVER CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut, Connector Type: Plug, Male Pins, Color: Black, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 24, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 24-28, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Reverse Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Resistant, Cable Opening: 0.938" (23.83mm), Contact Finish - Mating: Silver, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Black Zinc Cobalt, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote ACC06E24-28PB-025
| Foto | Bezeichnung | Hersteller | Beschreibung |
Verfügbarkeit |
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
| ACC06E-24-28PB(025) | Hersteller : Amphenol Industrial Operations |
Description: CONN PLUG 24POS INLINE PIN |
Produkt ist nicht verfügbar |
ACC06E24-28PB-025 | Hersteller : Amphenol Industrial |
Circular MIL Spec Connector 24C 24#16 Pin Plug |