Produkte > AMPHENOL INDUSTRIAL OPERATIONS > ACC06F40-35SW-003-A24
ACC06F40-35SW-003-A24 Amphenol Industrial Operations
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: CONN PLUG FMALE 35POS GOLD CRIMP
Packaging: Bulk
Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut
Connector Type: Plug, Female Sockets
Color: Olive Drab
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 35
Orientation: W
Shell Size - Insert: 40-35
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Threaded
Termination: Crimp
Ingress Protection: Environment Resistant
Cable Opening: 1.625" (41.28mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Olive Drab Cadmium
Primary Material: Metal
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ACC06F40-35SW-003-A24 Amphenol Industrial Operations
Description: CONN PLUG FMALE 35POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Backshell, Cable Clamp, Coupling Nut, Connector Type: Plug, Female Sockets, Color: Olive Drab, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Shielding: Unshielded, Number of Positions: 35, Orientation: W, Shell Size - Insert: 40-35, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Resistant, Cable Opening: 1.625" (41.28mm), Contact Finish - Mating: Gold, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.