ACS02E24-28P-003 Amphenol Industrial Operations
Hersteller: Amphenol Industrial Operations
Description: CONN RCPT MALE 24P SOLDER CUP
Packaging: Bulk
Connector Type: Receptacle, Male Pins
Color: Olive Drab
Mounting Type: Panel Mount
Shielding: Unshielded
Number of Positions: 24
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 24-28
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Threaded
Termination: Solder Cup
Ingress Protection: Environment Resistant
Cable Opening: 1.375" (34.93mm)
Mounting Feature: Flange
Contact Finish - Mating: Silver
Part Status: Active
Shell Material: Aluminum
Shell Finish: Olive Drab Cadmium
Primary Material: Metal
| Anzahl | Preis |
|---|---|
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ACS02E24-28P-003 Amphenol Industrial Operations
Description: CONN RCPT MALE 24P SOLDER CUP, Packaging: Bulk, Connector Type: Receptacle, Male Pins, Color: Olive Drab, Mounting Type: Panel Mount, Shielding: Unshielded, Number of Positions: 24, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 24-28, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Threaded, Termination: Solder Cup, Ingress Protection: Environment Resistant, Cable Opening: 1.375" (34.93mm), Mounting Feature: Flange, Contact Finish - Mating: Silver, Part Status: Active, Shell Material: Aluminum, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.
Weitere Produktangebote ACS02E24-28P-003
Preis |
|---|---|---|---|---|---|
| ACS02E-24-28P(003) | Hersteller : Amphenol Industrial Operations |
Description: CONN RCPT 24POS BOX MNT W/PINS |
Produkt ist nicht verfügbar |
| ACS02E24-28P-003 | Hersteller : Amphenol Industrial |
Circular MIL Spec Connector 24C 24#16 Pin REC B OX |