Produkte > CUI DEVICES > ACZ11BR2E-25SD1-20CZ-0663
ACZ11BR2E-25SD1-20CZ-0663
ACZ11BR2E-25SD1-20CZ-0663 CUI Devices
ACZ11BR2E-25SD1-20CZ-0663.pdf
Hersteller: CUI Devices
Description: ENCODER ROTARY 11MM VERT 20PPR
Packaging: Tray
Output Type: Quadrature (Incremental)
Mounting Type: Panel, PCB Through Hole
Orientation: Vertical
Termination Style: PC Pin
Voltage - Supply: 5V
Encoder Type: Mechanical
Detent: Yes
Pulses per Revolution: 20
Actuator Type: 3.2mm Dia Slotted End
Built in Switch: No
Rotational Life (Cycles Min): 30K
DigiKey Programmable: Not Verified
Produktbewertung abgeben
Technische Details ACZ11BR2E-25SD1-20CZ-0663 CUI Devices
Description: ENCODER ROTARY 11MM VERT 20PPR, Packaging: Tray, Output Type: Quadrature (Incremental), Mounting Type: Panel, PCB Through Hole, Orientation: Vertical, Termination Style: PC Pin, Voltage - Supply: 5V, Encoder Type: Mechanical, Detent: Yes, Pulses per Revolution: 20, Actuator Type: 3.2mm Dia Slotted End, Built in Switch: No, Rotational Life (Cycles Min): 30K, DigiKey Programmable: Not Verified.
Weitere Produktangebote ACZ11BR2E-25SD1-20CZ-0663
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ACZ11BR2E-25SD1-20CZ-0663 ACZ11BR2E-25SD1-20CZ-0663 Hersteller : Same Sky ACZ11BR2E-25SD1-20CZ-0663.pdf Encoders INCR ENC, S, MECH, 20 PPR 20 DET, 5 Vdc, A/B, 2-bit, SW, 7 mm tbush 25 x 6 mm S shaft, vertical