Produkte > ANALOG POWER INC. > ADC6D10065A
ADC6D10065A
ADC6D10065A Analog Power Inc.
ADC6D10065A.pdf
Hersteller: Analog Power Inc.
Description: DIODE SIL SIC 650V 37A TO220-2
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-2
Mounting Type: Through Hole
Speed: No Recovery Time > 500mA (Io)
Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky
Capacitance @ Vr, F: 6.3pF @ 0V, 100kHz
Current - Average Rectified (Io): 37A
Supplier Device Package: TO-220-2
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 650 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.8 V @ 2 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 650 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADC6D10065A Analog Power Inc.
Description: DIODE SIL SIC 650V 37A TO220-2, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-2, Mounting Type: Through Hole, Speed: No Recovery Time > 500mA (Io), Technology: SiC (Silicon Carbide) Schottky, Capacitance @ Vr, F: 6.3pF @ 0V, 100kHz, Current - Average Rectified (Io): 37A, Supplier Device Package: TO-220-2, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 175°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 650 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 1.8 V @ 2 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 2 µA @ 650 V.