ADJ25006
ADJ25006 Panasonic Electric Works
253
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 6V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 6VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 41.7 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 16 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 0.6 VDC
Must Operate Voltage: 4.5 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADJ25006 Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 6V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 6VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 41.7 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 16 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 0.6 VDC, Must Operate Voltage: 4.5 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms.
Weitere Produktangebote ADJ25006
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADJ25006 ADJ25006 Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_dj-1075865.pdf General Purpose Relays 1 Form A, 6VDC Single-Side-Stable