ADJ75005
ADJ75005 Panasonic Electric Works
253
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 5V
Packaging: Box
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 5VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: PC Pin
Approval Agency: CQC, cURus, VDE
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 50 mA
Coil Type: Non Latching
Seal Rating: Sealed - Flux Protection
Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Gold (Au)
Contact Form: DPST-NC (2 Form B)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC - Max
Must Release Voltage: 0.5 VDC
Must Operate Voltage: 3.75 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Part Status: Active
Load - Max Switching: 2500VA
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADJ75005 Panasonic Electric Works
Description: RELAY GEN PURPOSE DPST 10A 5V, Packaging: Box, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 5VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: PC Pin, Approval Agency: CQC, cURus, VDE, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 50 mA, Coil Type: Non Latching, Seal Rating: Sealed - Flux Protection, Contact Material: Silver Tin Oxide (AgSnO), Gold (Au), Contact Form: DPST-NC (2 Form B), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC - Max, Must Release Voltage: 0.5 VDC, Must Operate Voltage: 3.75 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Part Status: Active, Load - Max Switching: 2500VA.
Weitere Produktangebote ADJ75005
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
ADJ75005 ADJ75005 Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_dj-1299335.pdf General Purpose Relays 2 Form B, 5VDC Single-Side-Stable