Produkte > ASTRODYNE TDI > ADM10-12S05B-T
ADM10-12S05B-T
ADM10-12S05B-T Astrodyne TDI
Hersteller: Astrodyne TDI
Description: 10W Medical Grade Isolated and R
Features: Remote On/Off
Packaging: Tape & Box (TB)
Package / Case: 24-DIP Module, 5 Leads
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Medical
Voltage - Input (Max): 18V
Approval Agency: CB, CE, cURus, FCC
Efficiency: 85.5%
Current - Output (Max): 2A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 5V
Control Features: Enable, Active High
Part Status: Active
Power (Watts): 10 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 5 kV
Standard Number: 60601-1; 60950-1
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details ADM10-12S05B-T Astrodyne TDI
Description: 10W Medical Grade Isolated and R, Features: Remote On/Off, Packaging: Tape & Box (TB), Package / Case: 24-DIP Module, 5 Leads, Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.40" H (31.8mm x 20.3mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Medical, Voltage - Input (Max): 18V, Approval Agency: CB, CE, cURus, FCC, Efficiency: 85.5%, Current - Output (Max): 2A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 5V, Control Features: Enable, Active High, Part Status: Active, Power (Watts): 10 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 5 kV, Standard Number: 60601-1; 60950-1.