AEB106M2EK32B-F
AEB106M2EK32B-F Cornell Dubilier Knowles
AEB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10UF 20% 250V SMD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Capacitance: 10 µF
Voltage - Rated: 250 V
Impedance: 2.5 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 48.4 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 88 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AEB106M2EK32B-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 10UF 20% 250V SMD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 4000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Capacitance: 10 µF, Voltage - Rated: 250 V, Impedance: 2.5 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 48.4 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 88 mA @ 100 kHz.