AEB107M2CS44T-F
AEB107M2CS44T-F Cornell Dubilier Knowles
AEB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 160V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm)
Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 160 V
Impedance: 500 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 583 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.06 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AEB107M2CS44T-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 160V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.748" L x 0.748" W (19.00mm x 19.00mm), Height - Seated (Max): 0.846" (21.50mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 160 V, Impedance: 500 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 583 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.06 A @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote AEB107M2CS44T-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AEB107M2CS44T-F AEB107M2CS44T-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE AEB-22625.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 160V 100uF 18X21.5