AEB336M2DP44T-F
AEB336M2DP44T-F Cornell Dubilier Knowles
AEB.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 33UF 20% 200V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -25°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm)
Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm)
Capacitance: 33 µF
Voltage - Rated: 200 V
Impedance: 1.4 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 330 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 600 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AEB336M2DP44T-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 33UF 20% 200V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -25°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.669" L x 0.669" W (17.00mm x 17.00mm), Height - Seated (Max): 0.650" (16.50mm), Capacitance: 33 µF, Voltage - Rated: 200 V, Impedance: 1.4 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 330 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 600 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote AEB336M2DP44T-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AEB336M2DP44T-F AEB336M2DP44T-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE AEB-22625.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 200V 33uF 16X16.5