AEJ11012
AEJ11012 Panasonic Industrial Devices
mech_eng_ej-1075773.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays H Voltage Relay 12v
auf Bestellung 3 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AEJ11012 Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 100A 12V, Packaging: Bulk, Mounting Type: Chassis Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Screw Terminal, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 417 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: SPST-NO (1 Form A), Contact Rating (Current): 100 A, Switching Voltage: 100VDC - Nom, Must Release Voltage: 1 VDC, Must Operate Voltage: 9 VDC, Operate Time: 30 ms, Release Time: 15 ms, Load - Max Switching: 10000VA.
Weitere Produktangebote AEJ11012
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AEJ11012 AEJ11012 Hersteller : Panasonic Electric Works Description: RELAY GEN PURPOSE SPST 100A 12V
Packaging: Bulk
Mounting Type: Chassis Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Screw Terminal
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 417 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 100 A
Switching Voltage: 100VDC - Nom
Must Release Voltage: 1 VDC
Must Operate Voltage: 9 VDC