AFC158M06G24B-F
AFC158M06G24B-F Cornell Dubilier Knowles
AFC.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V SMD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive, Bypass, Decoupling
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 290mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.402" (10.20mm)
Capacitance: 1500 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Impedance: 150 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 502.5 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 670 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AFC158M06G24B-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1500UF 20% 6.3V SMD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Bypass, Decoupling, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 290mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.402" (10.20mm), Capacitance: 1500 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Impedance: 150 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 502.5 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 670 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote AFC158M06G24B-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AFC158M06G24B-F AFC158M06G24B-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE AFC-3081788.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 1500.0uF 6.3V 20% AEC-Q200