AFK108M50P44B-F
AFK108M50P44B-F Cornell Dubilier Knowles
AFK.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 50V SMD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive, Bypass, Decoupling
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 73mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.669" L x 0.748" W (17.00mm x 19.00mm)
Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 73 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 1.208 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.61 A @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AFK108M50P44B-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 50V SMD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.630" Dia (16.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Bypass, Decoupling, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 73mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.669" L x 0.748" W (17.00mm x 19.00mm), Height - Seated (Max): 0.669" (17.00mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 73 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 1.208 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.61 A @ 100 kHz.