AFK226M50D16B-F
AFK226M50D16B-F Cornell Dubilier Knowles
AFK.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive, Bypass, Decoupling
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 880mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.307" W (6.60mm x 7.80mm)
Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm)
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 880 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 123.8 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 165 mA @ 100 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AFK226M50D16B-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Bypass, Decoupling, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 880mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.307" W (6.60mm x 7.80mm), Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm), Capacitance: 22 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 880 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 123.8 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 165 mA @ 100 kHz.