Produkte > CORNELL DUBILIER - CDE > AFK476M25D16B-F
AFK476M25D16B-F
AFK476M25D16B-F Cornell Dubilier - CDE
AFK-V-875804.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier - CDE
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 47uF 25V AEC-Q200
auf Bestellung 100 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AFK476M25D16B-F Cornell Dubilier - CDE
Description: CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Bypass, Decoupling, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 360mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.307" W (6.60mm x 7.80mm), Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 25 V, Impedance: 360 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 180 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 240 mA @ 100 kHz.
Weitere Produktangebote AFK476M25D16B-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AFK476M25D16B-F AFK476M25D16B-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AFK.pdf Description: CAP ALUM 47UF 20% 25V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.248" Dia (6.30mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive, Bypass, Decoupling
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 360mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.260" L x 0.307" W (6.60mm x 7.80mm)
Height - Seated (Max): 0.240" (6.10mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 25 V
Impedance: 360 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 180 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 240 mA @ 100 kHz