Produkte > CORNELL DUBILIER KNOWLES > AFK476M2AH32VT-F
AFK476M2AH32VT-F Cornell Dubilier Knowles
AFK-V.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 47UF 20% 100V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive, Bypass, Decoupling
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 320mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.531" L x 0.590" W (13.50mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max): 0.563" (14.30mm)
Capacitance: 47 µF
Voltage - Rated: 100 V
Impedance: 320 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 375 mA @ 120 Hz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AFK476M2AH32VT-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 47UF 20% 100V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Bypass, Decoupling, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 320mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.531" L x 0.590" W (13.50mm x 15.00mm), Height - Seated (Max): 0.563" (14.30mm), Capacitance: 47 µF, Voltage - Rated: 100 V, Impedance: 320 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 375 mA @ 120 Hz.