AFK477M35H32T-F
AFK477M35H32T-F Cornell Dubilier Knowles
AFK.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 470UF 20% 35V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive, Bypass, Decoupling
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 60mOhm @ 100kHz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.531" L x 0.590" W (13.50mm x 15.00mm)
Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm)
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 60 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 825 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.1 A @ 100 kHz
auf Bestellung 15800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 200
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AFK477M35H32T-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 470UF 20% 35V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.492" Dia (12.50mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Bypass, Decoupling, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 60mOhm @ 100kHz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.531" L x 0.590" W (13.50mm x 15.00mm), Height - Seated (Max): 0.551" (14.00mm), Part Status: Active, Capacitance: 470 µF, Voltage - Rated: 35 V, Impedance: 60 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 825 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.1 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AFK477M35H32T-F AFK477M35H32T-F Hersteller : Cornell Dubilier Knowles AFK.pdf Description: CAP ALUM 470UF 20% 35V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Ratings: AEC-Q200
Part Status: Active
Capacitance: 470 µF
Voltage - Rated: 35 V
Impedance: 60 mOhms
auf Bestellung 15954 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
AFK477M35H32T-F AFK477M35H32T-F Hersteller : Knowles / Illinois Capacitor AFK.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 35V 470uF 12.5X13.5 AEC-Q200