AGN260A12
AGN260A12 Panasonic Industrial Devices
477_fileversion-2934311.pdf
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
Low Signal Relays - PCB 2 Form C High Sense Coil Voltage 12
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AGN260A12 Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY TELECOM DPDT 1A 12VDC, Packaging: Tube, Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 70°C, Termination Style: Gull Wing, Relay Type: Telecom, Coil Current: 8.3 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 1 A, Switching Voltage: 125VAC, 110VDC - Max, Must Release Voltage: 1.2 VDC, Must Operate Voltage: 9.6 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 4 ms, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote AGN260A12
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AGN260A12 AGN260A12 Hersteller : Panasonic Electric Works 477 Description: RELAY TELECOM DPDT 1A 12VDC
Packaging: Tube
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Termination Style: Gull Wing
Relay Type: Telecom
Coil Current: 8.3 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 125VAC, 110VDC - Max
Must Release Voltage: 1.2 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC