AGQ210A24X
AGQ210A24X Panasonic Electric Works
mech_eng_gqth.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RF/Wireless
Packaging: Bulk
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 5 mA
Coil Type: Latching, Single Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 125VAC, 110VDC - Max
Must Operate Voltage: 18 VDC
Produktbewertung abgeben
Technische Details AGQ210A24X Panasonic Electric Works
Description: RF/Wireless, Packaging: Bulk, Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 5 mA, Coil Type: Latching, Single Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 125VAC, 110VDC - Max, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 4 ms.