AGQ210A24Z
AGQ210A24Z Panasonic Electric Works
AGQ_(GQ)_Relays.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 24VDC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Mounting Type: Surface Mount
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Gull Wing
Relay Type: Telecom
Coil Current: 5 mA
Coil Type: Latching, Single Coil
Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au)
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 2 A
Switching Voltage: 125VAC, 110VDC - Max
Must Operate Voltage: 18 VDC
Operate Time: 4 ms
Release Time: 4 ms
Produktbewertung abgeben
Technische Details AGQ210A24Z Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 24VDC, Packaging: Tape & Reel (TR), Mounting Type: Surface Mount, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Gull Wing, Relay Type: Telecom, Coil Current: 5 mA, Coil Type: Latching, Single Coil, Contact Material: Silver Palladium (AgPd), Gold (Au), Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 2 A, Switching Voltage: 125VAC, 110VDC - Max, Must Operate Voltage: 18 VDC, Operate Time: 4 ms, Release Time: 4 ms.
Weitere Produktangebote AGQ210A24Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AGQ210A24Z AGQ210A24Z Hersteller : Panasonic Industrial Devices AGQ_(GQ)_Relays.pdf Low Signal Relays - PCB RELAY DPDT 1A POLAR 24VDC SMD