AGQ210S24Z
AGQ210S24Z Panasonic Electric Works
mech_eng_gq.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: RELAY TELECOM DPDT 2A 24V
Produktbewertung abgeben
Technische Details AGQ210S24Z Panasonic Electric Works
Category: Miniature Electromagnetic Relays, Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 2A; GQ, Type of relay: electromagnetic, Contacts configuration: DPDT, Rated coil voltage: 24V DC, Contact current max.: 2A, AC contacts rating @R: 0.3A / 125V AC, DC contacts rating @R: 2A / 30V DC, Manufacturer series: GQ, Relay variant: bistable; miniature; signal, Mounting: SMT, Coil resistance: 4.8kΩ, Operate time: 4ms, Body dimensions: 10.6x7.2x5.4mm, Coil power consumption: 120mW, Mechanical durability: 50000000 cycles, Contact resistance: 100Ω, Electrical life: 50000 cycles, Contact material: AgPd, Coil current: 5mA, Leads: for PCB, Operating temperature: -40...85°C.
Weitere Produktangebote AGQ210S24Z
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AGQ210S24Z AGQ210S24Z Hersteller : Panasonic Industrial Devices mech_eng_gq.pdf Low Signal Relays - PCB RELAY DPDT 1A POLAR 24VDC SMD
Produkt ist nicht verfügbar
AGQ210S24Z Hersteller : PANASONIC mech_eng_gq.pdf Category: Miniature Electromagnetic Relays
Description: Relay: electromagnetic; DPDT; Ucoil: 24VDC; Icontacts max: 2A; GQ
Type of relay: electromagnetic
Contacts configuration: DPDT
Rated coil voltage: 24V DC
Contact current max.: 2A
AC contacts rating @R: 0.3A / 125V AC
DC contacts rating @R: 2A / 30V DC
Manufacturer series: GQ
Relay variant: bistable; miniature; signal
Mounting: SMT
Coil resistance: 4.8kΩ
Operate time: 4ms
Body dimensions: 10.6x7.2x5.4mm
Coil power consumption: 120mW
Mechanical durability: 50000000 cycles
Contact resistance: 100Ω
Electrical life: 50000 cycles
Contact material: AgPd
Coil current: 5mA
Leads: for PCB
Operating temperature: -40...85°C