AH72517559-A Panasonic Electric Works
AH7.pdf
Hersteller: Panasonic Electric Works
Description: SWITCH SNAP ACT SPST-NC 15A 250V
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 15A (AC), 600mA (DC)
Mounting Type: Chassis Mount
Circuit: SPST-NC
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 80°C
Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type: Lever, Straight
Operating Force: 420gf
Release Force: 80gf
Pretravel: 0.063" (1.6mm)
Differential Travel: 0.020" (0.5mm)
Overtravel: 0.030" (0.76mm)
Part Status: Obsolete
Voltage Rating - AC: 250 V
Voltage Rating - DC: 125 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AH72517559-A Panasonic Electric Works
Description: SWITCH SNAP ACT SPST-NC 15A 250V, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 15A (AC), 600mA (DC), Mounting Type: Chassis Mount, Circuit: SPST-NC, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 80°C, Termination Style: Solder, Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Lever, Straight, Operating Force: 420gf, Release Force: 80gf, Pretravel: 0.063" (1.6mm), Differential Travel: 0.020" (0.5mm), Overtravel: 0.030" (0.76mm), Part Status: Obsolete, Voltage Rating - AC: 250 V, Voltage Rating - DC: 125 V.