AHA104M50B12B-F
AHA104M50B12B-F Cornell Dubilier Knowles
AHA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 0.1UF 20% 50V SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive, Bypass, Decoupling
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 1.99kOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm)
Capacitance: 0.1 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 1 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 1.7 mA @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AHA104M50B12B-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 0.1UF 20% 50V SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Bypass, Decoupling, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 1.99kOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm), Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm), Capacitance: 0.1 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 1 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 1.7 mA @ 10 kHz.