AHA108M06G24T-F
AHA108M06G24T-F Cornell Dubilier Knowles
AHA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive, Bypass, Decoupling
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 600mOhm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm)
Height - Seated (Max): 0.402" (10.20mm)
Capacitance: 1000 µF
Voltage - Rated: 6.3 V
Ripple Current @ Low Frequency: 400 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 680 mA @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details AHA108M06G24T-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 1000UF 20% 6.3V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.394" Dia (10.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Bypass, Decoupling, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 600mOhm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.406" L x 0.406" W (10.30mm x 10.30mm), Height - Seated (Max): 0.402" (10.20mm), Capacitance: 1000 µF, Voltage - Rated: 6.3 V, Ripple Current @ Low Frequency: 400 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 680 mA @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote AHA108M06G24T-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AHA108M06G24T-F AHA108M06G24T-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE AHA-4335.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 1000uF 6.3Volts AEC-Q200