AHA226M16B12T-F
AHA226M16B12T-F Cornell Dubilier Knowles
AHA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive, Bypass, Decoupling
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 19.6Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm)
Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm)
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 16 V
Ripple Current @ Low Frequency: 28 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 47.6 mA @ 10 kHz
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AHA226M16B12T-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 22UF 20% 16V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.157" Dia (4.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Bypass, Decoupling, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 19.6Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.169" L x 0.169" W (4.30mm x 4.30mm), Height - Seated (Max): 0.213" (5.40mm), Capacitance: 22 µF, Voltage - Rated: 16 V, Ripple Current @ Low Frequency: 28 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 47.6 mA @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote AHA226M16B12T-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AHA226M16B12T-F AHA226M16B12T-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE AHA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 22uF 16V AEC-Q200