AHA226M50E16T-F
AHA226M50E16T-F Cornell Dubilier Knowles
AHA.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: Automotive, Bypass, Decoupling
Ratings: AEC-Q200
ESR (Equivalent Series Resistance): 9Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.244" (6.20mm)
Capacitance: 22 µF
Voltage - Rated: 50 V
Ripple Current @ Low Frequency: 70 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 119 mA @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details AHA226M50E16T-F Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 22UF 20% 50V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: Automotive, Bypass, Decoupling, Ratings: AEC-Q200, ESR (Equivalent Series Resistance): 9Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.244" (6.20mm), Capacitance: 22 µF, Voltage - Rated: 50 V, Ripple Current @ Low Frequency: 70 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 119 mA @ 10 kHz.
Weitere Produktangebote AHA226M50E16T-F
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AHA226M50E16T-F AHA226M50E16T-F Hersteller : Cornell Dubilier - CDE AHA.pdf Aluminium Electrolytic Capacitors - SMD 22uF 50V AEC-Q200