AHCFA-18-1P
AHCFA-18-1P Eaton - Electronics Division
eaton-ahca-3ab-automotive-high-voltage-fuse-data-sheet-elx1252-en.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE PCB 6X32MM AUTO 18A
Packaging: Tray
Package / Case: Radial Bend Cylinder
Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 18A
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Response Time: Fast Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 500 VAC
Voltage Rating - DC: 500 VDC
auf Bestellung 900 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details AHCFA-18-1P Eaton - Electronics Division
Description: FUSE PCB 6X32MM AUTO 18A, Packaging: Tray, Package / Case: Radial Bend Cylinder, Size / Dimension: 0.250" Dia x 1.250" L (6.35mm x 31.75mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 18A, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Response Time: Fast Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: cURus, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 20kA, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 500 VAC, Voltage Rating - DC: 500 VDC.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
AHCFA-18-1P AHCFA-18-1P Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-ahca-3ab-automotive-high-voltage-fuse-data-sheet-elx1252-en.pdf Cartridge Fuses Auto 6x32mm PCB Fuse, 18A
auf Bestellung 900 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
AHCFA-18-1P AHCFA-18-1P Hersteller : Eaton Electronics eaton-ahca-3ab-automotive-high-voltage-fuse-data-sheet-elx1252-en.pdf Cartridge Fuses Auto 6x32mm PCB Fuse, 18A