AHD107M16F24T
AHD107M16F24T Cornell Dubilier Knowles
AHD.pdf
Hersteller: Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can - SMD
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Surface Mount
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
ESR (Equivalent Series Resistance): 3.8Ohm @ 120Hz
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm)
Height - Seated (Max): 0.402" (10.20mm)
Capacitance: 100 µF
Voltage - Rated: 16 V
Impedance: 1.5 Ohms
Ripple Current @ Low Frequency: 89 mA @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 151.3 mA @ 10 kHz
Produktbewertung abgeben
Technische Details AHD107M16F24T Cornell Dubilier Knowles
Description: CAP ALUM 100UF 20% 16V SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can - SMD, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Surface Mount, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, ESR (Equivalent Series Resistance): 3.8Ohm @ 120Hz, Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Surface Mount Land Size: 0.327" L x 0.327" W (8.30mm x 8.30mm), Height - Seated (Max): 0.402" (10.20mm), Capacitance: 100 µF, Voltage - Rated: 16 V, Impedance: 1.5 Ohms, Ripple Current @ Low Frequency: 89 mA @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 151.3 mA @ 10 kHz.